Новини

„БДИН” ПОБЕДИ ОФК „КОМ” БЕРКОВИЦА С 3:1

„Бдин“ Видин се наложи с 3:1 над „Ком“ Берковица в среща от 8-ия кръг на Северозападна Трета лига. Два гола за домакините отбеляза Мартин Николов и един Радослав Захариев. Николов си изкара два жълти картона в края на срещата и остави съотборниците си с човек по-малко.

Мача започна с териториален превез на домакините. Първи до голова ситуация, обаче стигнаха гостите. Домакините отвърнаха с пропуск на Янек Кирилов в 10-та мин. Въпреки натиска на бдинци, така и не стигаха до гол. Неизбежното се случи в 38-та мин, когато Мартин Николов бе изведен от Соколов, сам срещу вратаря на гостите и даде предимство на домакините. Секунди преди края на първата част Кристиан Йошов не успя да преодолее стража на гостите за втори път. През второто полувреме бдинци продължиха да атакуват опасно и в 56-та мин, Алекс Георгиев отправи силен удар, но вратаря на гостите спаси.. В 64-та мин Соколов изведе Константин Маринов сам срещу стража на „Ком”, но нападателя не успя да го преодолее. Гостите попариха устрема на домакините с изравнително попадение в 75-та мин. Радостта им обаче трая само 1 мин, когато Мартин Николов отбеляза вторият си гол в мача и отново даде аванс на домакините. В рамките на три мин. Николов си изкара два жълти картона и бе отстранен от игра в 82-та мин. Радослав Захариев отбеляза трето попадение за „Бдин” в 86-та мин, с което оформи крайния резултат в мача.

В следващият кръг „Бдин” гостува на „Ювентус” от село Малчика.