НовиниСПОРТ

„Бдин“ завърши сезона с победа

„Бдин” победи „Спортист” Своге с 4 на 3 в среща от последния кръг на Втора професионална лига. Головете за домакините отбелязаха Емануел де Соуза, Винисиус Белоти и два Цветомир Тодоров. Момчетата на Николай Цветков изпадат от професионалния футбол.

Срещата бе без значение и за двата отбора, което предразполагаше играчите да играят без напрежение. Така започнаха да се редят опасности и пред двете врати. Първи до гол стигнаха домакините, в 17-та мин Емануел де Соуза се озова сам срещу стража на гостите и го преодоля хладнокръвно. Гостите отвърнаха с хубава три-ходова атака в 26-та мин, на върха на която се оказа Радослав Живков и възстанови равенството. Само три мин по-късно Соколов центрира по земя към Белоти, който не сгреши и отново изведе домакините напред в резултата. В 34-та мин Нейтън Олдър от гостите напредна през центъра, пусна пас в дясно към Калоян Стефанов, който с диагонален шут изравни. В 41-та мин Олдър отново изведе Стефанов, който от близко разстояние не сгреши и се разписа за 2:3. До края на полувремето Симеон Чатов имаше възможност да покачи резултата за гостите, но стража на „Бдин” Велко Маркович изби в ъглов удар. През втората част двата отбора продължиха да редят атаки и към двете врати. Така в 52-та мин Соколов се строполи в наказателното поле на гостите и главният рефер посочи бялата точка. Точен от единадесетте метра бе Цветомир Тодоров. Само две мин по-късно Йошов проби от дясно, центрира по земя към Тодоров, който за втори път преодоля вратаря на гостите и оформи крайния резултат. До края на срещата гостите пропуснаха редица положения, а домакините нацелиха напречната греда, но до нов гол не се стигна. Така футболистите на „Бдин” се сбогуваха с професионалния футбол с победа.